Moja Przygoda w Muzeum: wystawa pokonkursowa

Dzisiaj uhonorowaliśmy młodych artystów, którzy zostali zakwalifikowani do wystawy pokonkursowej 44 Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży "Moja Przygoda w Muzeum". Zachęcamy do zapoznania się z listą artystów po kliknięciu w szczegóły posta :)

161 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego w MMZ

22 stycznia w Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie odbyła się wieczornica patriotyczna w okazji 161 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Rozstrzygnięcie konkursu

Dzisiaj oficjalnie ogłosiliśmy laureatów konkursu "Tradycje bozonarodzeniowe i noworoczne" pod patronatem Starosty Powiatu Żyrardowskiego Krzysztofa Dziwisza. Nagrodziliśmy 33 prace spośród 150! Wydarzenie uświetnił koncert pani Pauliny Janczak. W najbliższym czasie zamieścimy efekty pracy młodych artystów wraz z ich naziwskami :) Zapraszamy również do zapoznania się z nimi na żywo, ponieważ są prezentowane na wystawce w Galerii Józefa Rapackiego w naszym Muzeum.

Ferie z Muzeum Mazowsza Zachodniego

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie w naszym muzeum

Ferie 2024

Zapraszamy na zwiedzanie podczas ferii :)
Całe dwa tygodnie uczniowie zwiedzają muzeum za symboliczną złotówkę.

W czwartki zapraszamy na darmowe zwiedzanie z przewodnikiem lub lekcje muzealne. Zapisy pod numerem telefonu 48 855 33 13.
Dostępne terminy to 18.01 i 25.01 o 10:00 oraz o 12:00. Poza tym, w czwartki będzie czekało na Was stanowisko do tworzenia przypinek :) Zapraszamy!

Komisja konkursowa

Wczoraj w naszym muzeum zebrała się komisja, która dokonała wyboru najlepszych prac w konkursie plastycznym "Tradycje bożonarodzeniowe i noworoczne". Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Żyrardowskiego Krzysztofa Dziwisza. W komisji w składzie: Katarzyna Mufazałow, Stanisław Nalej, Paulina Gałązka, Elżbieta Sowińska, Paulina Gałązka i Jan Helda wybraliśmy najlepsze prace spośród 150 złożonych. Dziękujemy uczniom i nauczycielom z zaangażowanie i zapraszamy na rozstrzygnięcie 17.01.2024 o 11:00 :)

Zapraszamy na podsumowanie konkursu

Informujemy, że podsumowanie oraz wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Tradycje bożonarodzeniowe i noworoczne" odbędzie się 17 stycznia 2024 o godz. 11.00. 🎨🏆🥇🥈🥉👏

Szczegółowe informację zostaną przekazane do szkół.
Uczniowie z Powiatu Żyrardowskiego nagrodzeni.

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że z ponad tysiąca prac nadesłanych w 44 edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Moja przygoda w Muzeum”, jury nagrodziło dwóch uczniów z szkół z powiatu żyrardowskiego. Konkurs ten został zorganizowany przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, a tegorocznym hasłem przewodnim było „wokół Mikołaja Kopernika w 550 rocznicę jego śmierci.”

Nagrody otrzymały Lena Stronias ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Żyrardowie, pod opieką Doroty Misiak, i Magdalena Czarnecka ze Szkoły Podstawowej w Baranowie, prowadzona przez Małgorzatę Rytel-Kuc. Nauczycielki i opiekunki również otrzymały nagrody, za rozwijanie zdolności twórczych, doskonalenie walorów estetycznych oraz wzbudzanie potrzeby obcowania z kulturą w muzeum.

Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie jak co roku organizowało powiatowy etap tego konkursu, którego patronem honorowym był Krzysztof Dziwisz, Starosta Powiatu Żyrardowskiego.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu „Moja przygoda w muzeum”.

Równocześnie przypominamy, że wciąż można dostarczać prace na konkurs „Tradycje Bożonarodzeniowe i noworoczne”. Na prace czekamy jeszcze do 9.01.

Zdjęcia prezentujemy dzięki uprzejmości Pani Doroty Misiak.

Święto Trzech Króli

W Święto Objawienia Pańskiego, dn. 6 stycznia 2024 r. Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie będzie nieczynne dla zwiedzających.

Zapraszamy 7 stycznia, w niedzielę od godziny do 11 do 17 oraz w pozostałe dni w naszych standardowych godzinach.

Żegnamy 2023, witamy 2024

Dziękujemy, że byliście z nami! Mamy nadzieję, że Nowy Rok będzie równie owocny! :)