Rodziny zwiedzają Muzeum taniej

 Od soboty 20 kwietnia rodziny będą taniej zwiedzać nasze Muzeum. Specjalnie dla nich wprowadzamy bilet rodzinny kosztujący 25 zł i pozwalający zwiedzić nasze wystawy 5 osobom, w tym maksymalnie dwóm dorosłym lub maksymalnie czworgu dzieci.

Zapraszamy więc do naszego Muzeum, w szczególności, że teraz gościmy wystawę "Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia.", która idealnie nadaje się na rodzinne zwiedzanie.

Ucząc bawi, bawiąc uczy.

 Wystawa "Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia" to ciekawe połączenie humoru z kart komiksu Janusza Christy i wiedzy archeologicznej. Dlatego ucząc bawi i bawiąc uczy. Prezentujemy Państwu kilka śmiesznych kadrów, których wystawa jest pełna. Zapraszamy do Muzeum aby zapoznać się ze wszystkimi fragmentami komiksów "Kajko i Kokosz" prezentowanych na planszach wystawy. Poprawa nastroju gwarantowana.

Zapraszamy na wystawę "Kajko i Kokosz. Komiskwoa archeologia"

 Kajko i Kokosz nie mogą się was doczekać. Zapraszamy więc na zwiedzanie wystawy "Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia". Wystawa będzie gościć w naszym muzeum do 23 czerwca.

Otwarcie wystawy "Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia"

Wystawa "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia" oficjalnie otwarta! Dzisiaj o godzinie 17:00 odbył się wernisaż, na którym mieliśmy przyjemność gościć Pana Pawła Pogodzińskiego, czyli kierownika Muzeum Grodzisko w Sopocie, oddziału Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oraz autora "komiksowej archeologii." Pan Paweł oprowadził Gości i opowiedział im nie tylko ciekawostki na temat komiksu i jego autora, ale również procesu organizacji tak wyjątkowej wystawy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Pan Krzysztof Dziwisz - Starosta Powiatu Żyrardowskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, oraz odwiedzin w naszym muzeum. Kajko i Kokosz goszczą u nas do 23 czerwca tego roku!

Spotkanie z Janiną Wielogurską

 Wczoraj mieliśmy przyjemność gościć pisarkę, Panią Janinę Wielogurską. Spotkanie zostało zorganizowane pod patronatem Krzysztof Dziwisz - Starosta Powiatu Żyrardowskiego. W wydarzeniu wzięła udział młodzież ze Szkoły Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Żyrardowie, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie - Czerwoniak oraz grupa turystów z Ośrodek Kultury "Arsus" w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Podczas spotkania odbył się konkurs recytatorski. Pisarka wysłuchała swoich tekstów w wykonaniu młodzieży, nagrodziła je i wręczyła dyplomy. Spotkanie zostało uświetnione występem fortepianowym Bartosza Kornowskiego z Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Żyrardowie, ucznia pana Sebastiana Raja. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Koniec "Podróży sentymentalnej"

 Nasza „Podróż Sentymentalna – ziemia żyrardowska na starej fotografii” powoli dobiega końca. Już tylko do niedzieli włącznie (7.04), można zwiedzać wystawę złożoną z kilkudziesięciu unikalnych zdjęć dawnego Żyrardowa oraz innych miejscowości powiatu żyrardowskiego. Serdecznie zapraszamy!

A od przyszłego piątku rusza nowa wystawa w naszym Muzeum: „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia”, która pomoże przybliżyć (nie tylko najmłodszym) świat wczesnośredniowiecznych Słowian, przeniesiony w humorystyczny sposób przez Janusza Christa na karty swojego kultowego komiksu. Więcej szczegółów już wkrótce.
WIELKANOC

 

 Radosnych 🙂, pełnych Nadziei i Wiary świąt Wielkiej Nocy , wiosennego nastroju 💐🌹🌷🍀, serdecznych spotkań przy wspólnym stole 🥚🥗🍰🥧w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja i mokrego Dyngusa.
życzą 
Dyrektor wraz z zespołem Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie 
W okresie świątecznym muzeum nieczynne dla zwiedzających.
Kliknij czytaj więcej 👉

Konkurs plastyczny o Żołnierzach Wyklętych cz 1

Nagrodzone prace :) zapraszam do kliknięcia "czytaj więcej"

 

Konkurs plastyczny o Żołnierzach Wyklętych cz. 2

  Nagrodzone prace :)

Konkurs plastyczny o Żołnierzach Wyklętych cz 3

 nagrodzone prace

Lniany ZaułekUrząd MiastaBibliotekaCentrum KulturyOŻyrardówOŻyrardówŻyrpointŻyrpointGłosGłosŻycie Tydzień Żyrardowa