Z tradycją w przyszłość, czyli historia kołem gospodyń wiejskich się toczy – praktyki zawodowe dla uczniów klas hotelarskich w Austrii Dzisiaj o godz. 11.00 w Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 w Wiskitkach opowiadali o realizacji projektu „Z tradycją w przyszłość, czyli historia kołem gospodyń wiejskich się toczy – praktyki zawodowe dla uczniów klas hotelarskich w Austrii”. Zmiana ekspozycji czasowej Szanowni Państwo, informujemy, że do końca lutego br. w siedzibie Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie będzie trwała zmiana wystawy czasowej. O nowej ekspozycji będziemy informować na stronie internetowej Muzeum. Odszedł od nas Andrzej Grudziński W dniu 1 lutego br. w godzinach wieczornych zmarł doc. inż. arch. Andrzej Grudziński. Związany był z naszym miastem i wiele czasu poświęcił sprawom związanym z architekturą, z zabytkami, z mieszkalnictwem, z ładem przestrzennym i urbanistyką Żyrardowa i całego regionu. Był jednym z najwybitniejszych w naszym środowisku, w środowiskach warszawskich i działającym w skali kraju specjalistą i społecznikiem w zakresie planowania przestrzennego, urbanistyki i architektury.
Z dziejów Powstania Styczniowego na południowo-zachodnim Mazowszu W miniony czwartek o godz. 17.00 miłośnicy historii spotkali się na wykładzie Bogdana Jagiełły poświęconemu Powstaniu Styczniowemu. Na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Miasta Żyrardowa do Muzeum Mazowsza Zachodniego licznie przybyli zainteresowani mieszkańcy naszego miasta. Władze samorządowe reprezentowali; Wojciech Szustakiewicz – Starosta Powiatu Żyrardowskiego, Grzegorz Dobrowolski – Wicestarosta, Dariusz Kaczanowski – Wiceprezydent Żyrardowa.
Zapraszamy na spotkanie Towarzystwo Przyjaciół Miasta Żyrardowa i Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie zapraszają na spotkanie z historykiem Panem Bogdanem Jagiełło pt. "Z dziejów powstania styczniowego na południowo-zachodnim Mazowszu". Wykład odbędzie się 29 stycznia 2015 roku na godz. 17.00, w siedzibie Muzeum przy ul. Dittricha 1.
Wszystkich fascynatów historii serdecznie zapraszamy. Sentymentalny wieczór
W sobotę o godz. 18.00 w Sali Balowej Resursy spotkali się sympatycy twórczości Pawła Hulki Laskowskiego i pasjonaci historii Żyrardowa by podsumować projekty zrealizowane przez Muzeum Mazowsza Zachodniego w 2014 roku. Pierwszy projekt to, Zakup obrazu – Nokturn, kapliczka z figurą św. Jana Nepomucena, drugi projekt to Wydanie książki Pawła Hulki – Laskowskiego „Mój Żyrardów” w formie audiobooka. Realizacja obydwu wydarzeń była możliwa dzięki dofinansowaniu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zapraszamy na podsumowanie projektu Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie zaprasza na podsumowanie projektu Wydanie ksiażki Pawła Hulki-Laskowskiego "Mój Żyrardów" w formie audiobooka. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Na spotkanie zapraszamy 3 stycznia 2015 r. na godz.18.00 dop Sali Balowej Resursy, ul. 1 Maja 45.
Każdy uczestnik spotkania otrzyma w prezencie audiobooka. Serdeczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia Świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek,
oraz nadzieję na Nowy Rok,
żeby był lepszy niż ten,
co właśnie mija.
Życzą Dyrektor i Pracownicy
Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie.
Powiatowy etap konkursu na projekt edukacyjny o życiu i twórczości Józefa Chełmońskiego rozstrzygnięty. 15 grudnia w poniedziałek rozstrzygnięty został etap powiatowy konkursu edukacyjnego o życiu i twórczości Józefa Chełmońskiego. W Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie, swoje prezentacje konkursowe zaprezentowali uczniowie z pięciu szkół Powiatu Żyrardowskiego. Paweł Hulka-Laskowski, "Mój Żyrardów", czyta Jarosław Gajewski Książka Mój Żyrardów, napisana przez Pawła Hulkę-Laskowskiego jest bardzo ciekawym źródłem prezentującym historię Żyrardowa. Dzięki dofinansowaniu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pracownicy Muzeum Mazowsza Zachodniego mogli rozpocząć realizację projektu, którego celem jest popularyzacja twórczości Pawła Hulki-Laskowskiego. Pierwszy etap projektu właściwie dobiega końca, możemy oddać w ręce mieszkańców Żyrardowa, Mój Żyrardów, odczytany na nowo przez Jarosława Gajewskiego. Audiobook został nagrany w formacie MP3 w studiu Teatru Polskiego Radia. Nagranie zrealizował reżyser dźwięku – Andrzej Brzoska, wykonania muzyczne fragmentów utworów z okresu dwudziestolecia międzywojennego wykonał Maciej Klociński.
|