Zbigniew Osiński. Moje oblicza. luty - kwiecień 2011

"Zbigniew Osiński. Moje oblicza" to tytuł wystawy prezentowanej w Muzeum, której wernisaż odbył się w piątek 11 lutego o godz. 17.30. Wystawa jest ukronowaniem 30-letniej pracy twórczej Zbiegniewa Osińskiego i została zorganizowana w ramach obchodów 50-lecia działalności Muzeum. Na otwarcie wystawy przybyło wielu gościu. Wśród nich była rodzina i znajomi artysty, jak również przedstawiciele lokalnych władz i mediów. Wzruszony ilością przybyłych gości był Zbigniew Osiński, dla którego to przedsięwzięcie było bardzo ważne. Artysta podziękował swojej rodzinie za cierpliwość jaką mu okazuje i zaprosił na zwiedzanie wystawy swoich prac.

Zbigniew Osiński jest artystą wszechstronnym, którego nie mozna zaszufladkować w jednym nurcie malarskim. Jego prace charakteryzują się różnorodną techniką i ciekawymi tematami. Wystawę honorowym patronatem objął Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Dariusz Kaczanowski, Starosta Powiatu Żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz oraz Prezydent Miasta Żyrardowa Andrzej Wilk. Sponsorem wystawy jest firma M&P Alkohole i wina świata.