Finał konkursu "Moja Przygoda w Muzeum"

Z wielką radością informujemy o dalszych sukcesach uczestników XLI Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”!

Na finał konkursu do Muzeum Okręgowego w Toruniu wpłynęło 1030 prac m.in. z Polski, Serbii, Czech i Chin, ze 190 instytucji. W tym oczywiście z Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, które od wielu lat organizuje etap powiatowy konkursu. Jury w Toruniu nagrodziło 19 prac i przyznało 6 nagród specjalnych oraz wybrało 183 najlepsze prace na wystawę prezentowaną w Ratuszu Staromiejskim. Miło nam poinformować, że wśród tego grona znalazło się aż 7 prac uczniów ze szkół powiatu żyrardowskiego, w tym jedna uczennica Szkoły Nr 6 w Żyrardowie Magdalena Obraniak otrzymała Nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Toruniu. Pracę wykonała pod opieką Doroty Misiak. GRATULUJEMY!
 
Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 10 września do 27 października. Do 6 października br. można głosować drogą internetową na ulubione prace, które maja szansę otrzymać nagrodę publiczności.
 
Ankieta dostępna pod adresem: http://muzeum.torun.pl/aktualnosci/udostepnienie-wystawy-xli-miedzynarodowe-spotkania-artystyczne-dla-dzieci-i-mlodziezy-moja-przygoda-w-muzeum/

Lniany ZaułekUrząd MiastaBibliotekaCentrum KulturyOŻyrardówOŻyrardówŻyrpointŻyrpointGłosGłosŻycie Tydzień Żyrardowa