Remont siedziby Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie

Remont siedziby Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, czyli dawnej willi reprezentacyjnej Karola Dittricha właśnie się rozpoczął.

"Ochrona walorów siedziby Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, zwiększenie powierzchni wystawienniczej, dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych, utworzenie pracowni digitalizacji zbiorów, poprzez prace konserwatorsko-budowlane oraz konserwację zabytkowych stropów".

Remont ma potrwać do września 2019 roku i przez ten czas siedziba Muzeum będzie niestety nieczynna. Jednak dalej będziemy działać. Będziemy organizować lekcje edukacyjne, konkursy, wystawy zewnętrzne - np. wystawę "Drogi do Niepodległej" będzie można oglądać już niedługo w Zespole Szkół nr 1 - w "Elektryku", a na Echo Żyrardowskie będą pojawiały się nowe informacje dotyczące historii naszego miasta. O wszystkich naszych działaniach będziemy informowali na bieżąco na naszej stronie internetowej i na Facebooku.

Celem projektu jest: wzrost regionalnego potencjału turystycznego poprzez ochronę zabytkowego obiektu. Zachowanie kulturalnej i edukacyjnej funkcji budynku, w połączeniu z działalnością komercyjną. Realizacja tego celu odbywać się będzie poprzez konserwację, renowację, rewaloryzację i modernizację zabytkowego obiektu, jak również poprzez usunięcie barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Projekt realizuje Powiat Żyrardowski i jest dofinansowany z Funduszy Europejskich.

            

Lniany ZaułekUrząd MiastaBibliotekaCentrum KulturyOŻyrardówOŻyrardówŻyrpointŻyrpointGłosGłosŻycie Tydzień Żyrardowa