6 edycja konkursu historycznego rozstrzygnięta

W dniu dzisiejszym w Muzeum odbyła się 6 edycja ponadgimnazjalnego powiatowego konkursu historycznego pt. Gdzie są kwiaty z tamtych lat. Konkurs wiedzy o Armii Krajowej, Szarych Szeregach i Żołnierzach Wyklętych. Patronat honorowy nad konkursem objęli i ufundowali nagrody Poseł Na Sejm RP Maciej Małęcki i Starosta Powiatu Żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz. Współorganizatorami wydarzenia były Muzeum Postania Warszawskiego, reprezentowane przez Pana Macieja Podbielkowskiego, Oddział Światowego Związku Żołnierzy AK oraz Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa "Zamek".

 

Jak co roku uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy historycznej, zarówno tej ogólnopolskiej, ale też lokalnej dotycznącej oddziału AK w Żyrardowie "Żaba". Ukłony uznania kierujemy również w kierunku nauczycieli, którzy tak dobrze przygotowali swoich podopiecznych. Laureatami konkursu zostali:

I Miejsce:          Norbert Michalski, LO im. Szarych Szeregów we Mszczonowie

II Miejsce:      Patrycja Chudolińska, ZS nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wiskitkach

                         Mikołaj Niedźwiadek: LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie

Wyróżnienia: Olaf Petrykowski, LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie

                        Karol Wilczyński, LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie

Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki za uczestnictwo w konkursie. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.     

 

Lniany ZaułekUrząd MiastaBibliotekaCentrum KulturyOŻyrardówOŻyrardówŻyrpointŻyrpointGłosGłosŻycie Tydzień Żyrardowa