Prelekcja z okazji 340. Rocznicy Wiktorii Wiedeńskiej

Muzeum Mazowsza Zachodniego zaprasza na spotkanie z okazji Odsieczy Wiedeńskiej, które odbędzie się 15 września 2023 o godz. 11 w Muzeum Mazowsza Zachodniego przy ul. Dittricha 1. Wydarzenie będzie miało na celu przybliżenie tego wielkiego polskiego triumfu w odniesieniu do historii regionalnej - związków Jana III Sobieskiego z Puszczą Mariańską. Gościem wydarzenia będzie Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej ks. Waldemar Ligarzewski MIC. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Żyrardowskiego p. Krzysztof Dziwisz.

Przewidywany program spotkania
1. Przywitanie i przybliżenie celu spotkania.
2. Odsiecz Wiedeńska - rys historyczny
3. Historia Zgromadzenia Księży Marianów oraz jego założyciela św. Stanisława Papczyńskiego.
4.Podsumowanie, zakończenie, poczęstunek
PS. Jeżeli aura pogodowa dopisze, spotkanie odbędzie się w amfiteatrze w parku.