Uczniowie z Powiatu Żyrardowskiego nagrodzeni.

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że z ponad tysiąca prac nadesłanych w 44 edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Moja przygoda w Muzeum”, jury nagrodziło dwóch uczniów z szkół z powiatu żyrardowskiego. Konkurs ten został zorganizowany przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, a tegorocznym hasłem przewodnim było „wokół Mikołaja Kopernika w 550 rocznicę jego śmierci.”

Nagrody otrzymały Lena Stronias ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Żyrardowie, pod opieką Doroty Misiak, i Magdalena Czarnecka ze Szkoły Podstawowej w Baranowie, prowadzona przez Małgorzatę Rytel-Kuc. Nauczycielki i opiekunki również otrzymały nagrody, za rozwijanie zdolności twórczych, doskonalenie walorów estetycznych oraz wzbudzanie potrzeby obcowania z kulturą w muzeum.

Na wystawę pokonkursową zakwalifikowało się równiez 14 uczniów z terenu Powiatu Żyrardowskiego:

• Osiedlowy Dom Kultury ŻSM

op. Sławomira Jarmoluk-Majewska

Antoni Zagajewski, l. 9, „Kopernikowskie myśli”, Żyrardów

•  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Baranowie

op. Małgorzata Rytel-Kuc

Izabela Kowalewska, l. 8, „Mikołaj Kopernik w Padwie”, Baranów

Emil Kuran, l. 11, „Kopernik jako student idący na uczelnię ulicami Krakowa”, Baranów

Zofia Fałkowska, l. 12, „Mikołaj Kopernik w pracowni”, Baranów

Agata Rusin, l. 11, „Mikołaj Kopernik na tarasie swojego obserwatorium”, Baranów

Zofia Słomczyńska, l. 13, „Kopernik – interpretacja obrazu Jana Matejki”, Baranów

•  Szkoła Podstawowa nr 6

op. Dorota Misiak

Nikola Chrzanowska, l. 9,,Pomnik Mikołaja Kopernika”, Żyrardów

Wiktoria Szkop, l. 12, „Dom Mikołaja Kopernika”, Żyrardów

Gabriela Wąsikowska, l. 13, „Rodzina Mikołaja Kopernika”, Żyrardów

• Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Żyrardowie

op. Elżbieta Lipska

Nikola Pałuba, l. 11, „Mikołaj Kopernik w swojej pracowni”, Żyrardów

Milena Krzyżanowska, l. 12, „Kopernik”, Żyrardów

• Szkoła Podstawowa w Wiskitkach im. Marii Kownackiej

op. Dorota Szczepanik

Oliwia Anna Romańczuk, l. 12, „W zakręconym świecie”, Wiskitki

• Szkoła Podstawowa im. Władysława Rdzanowskiego

op. Katarzyna Kordyasz-Stolarska

Oliwia Wojtczak, l. 12, „Kosmiczne myśli”, Radziejowice

• Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego

op. Marta Czarnocka

Zuzanna Kuran, l. 16, „Wszechświat sztuki”, Żyrardów

Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie jak co roku organizowało powiatowy etap tego konkursu, którego patronem honorowym był Krzysztof Dziwisz, Starosta Powiatu Żyrardowskiego.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu „Moja przygoda w muzeum”.

Równocześnie przypominamy, że wciąż można dostarczać prace na konkurs „Tradycje Bożonarodzeniowe i noworoczne”. Na prace czekamy jeszcze do 9.01.

Zdjęcia prezentujemy dzięki uprzejmości Pani Doroty Misiak.