Trwa premiera publikacji
"Uciechy lata i Od wiosny do wiosny"

Przypominamy, że trwa premiera naszej publikacji „Uciechy lata i Od wiosny do wiosny” napisanej blisko 100 lat temu przez Pawła Hulki-Laskowskiego. Z powodu trwającej pandemii premiera ma charakter wirtualny i odbywać się będzie na naszym profilu facebookowym.

Premierę rozpoczęliśmy 4 grudnia. Tego dnia pierwszych 30 osób, które zwiedziło Muzeum otrzymywało za darmo książkę „Uciechy lata i Od wiosny do wiosny”. Dzisiaj rozpoczynamy quiz wiedzy o życiu i twórczości Pawła Hulki-Laskowskiego. Przez najbliższe pięć dni o 12.00 na profilu facebookowym Muzeum ukazywać się będzie jedno pytanie. Pierwsza osoba, która udzieli prawidłowej odpowiedzi pod postem otrzyma w nagrodę, książkę „Uciechy lata i Od wiosny do wiosny.

Natomiast od środy na naszej stronie i profilu facebookowym pojawiać się będą artykuły przybliżające postać Pawła Hulki-Laskowskiego.

Książeczki „Uciechy lata i Od wiosny do wiosny” mają postać rymowanych opowiadań wraz kolorowymi ilustracjami i pokazują dzieciom jak można bawić się na świeżym powietrzu, co można zobaczyć ciekawego na wsi i jak kreatywnie spędzić wolny czas. Treść książeczek, często w zabawny sposób, zilustrowana jest na każdej stronie kolorowymi obrazkami.

Projekt „Wydanie książki dla dzieci Pawła Hulki-Laskowskiego „Uciechy lata i Od wiosny do wiosny” w formie papierowej i e-book” został dofinansowany z programu LITERATURA ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerem projektu są Urząd Miasta w Żyrardowie i Towarzystwo Przyjaciół Miasta Żyrardowa.

 „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.”

Lniany ZaułekUrząd MiastaBibliotekaCentrum KulturyOŻyrardówOŻyrardówŻyrpointŻyrpointGłosGłosŻycie Tydzień Żyrardowa