Zapraszamy do Muzeum

Mimo, że pogoda nie zachęca do spacerów zapraszamy was do odwiedzenia naszego Muzeum.

Obecnie w Muzeum prezentowana jest wystawa „Dittrichowie. Rodzina wielkich fabrykantów”. W trakcie zwiedzania odkryjecie nie tylko fakty z przeszłości naszego miasta i osób je tworzących, ale również zobaczycie archiwalne zdjęcia, przepiękne materiały lniane produkowane w żyrardowskiej fabryce i inne ciekawe eksponaty.

Zachęcamy również do zapoznania się z sklepem z pamiątkami w naszym Muzeum, czy to w siedzibie, czy na stronie internetowej. Możecie w nim znaleźć interesujące publikacje dotyczące historii, tradycji i kultury Żyrardowa. Idealne na pamiątkę dla siebie, rodziny lub znajomych mieszkających w innej części Polski. Szczególnie polecamy nasze najnowsze wydawnictwa, książkę dla dzieci autorstwa Pawła Hulki-Laskowskiego pt. „Uciechy lata i Od wiosny do wiosny”. Już pod koniec listopada będziecie mogli nabyć nowe wydanie „Mojego Żyrardowa” Pawła Hulki-Laskowskiego. Warto czekać. Od niedawna do sprzedaży wróciły również Puzzle z Panoramą Żyrardowa z 1899 r.

Serdecznie zapraszamy do Muzeum