Powiatowy Konkurs Historyczny

Zapraszamy do udziału w XI edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Gdzie są kwiaty z tamtych lat. Konkurs wiedzy o Armii Krajowej, Szarych Szeregach i Żołnierzach Wyklętych”. Organizatorami konkursu są Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie oraz Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Honorowy patronat nad konkursem obejął Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Krzysztof Dziwisz Starosta Powiatu Żyrardowskiego. Nagrody w konkursie ufundowali organizatorzy oraz IPN - Biuro Edukacji Narodowej w Warszawie.

Zgłoszenia udziału w konkursie przedstawicieli szkół (max. 4 osób) należy przesłać na adres Muzeum Mazowsza Zachodniego, ul. Dittricha 1, 96-300 Żyrardów, tel. (46) 855 33 13, e-mail: muzeum@muzeumzyrardow.pl w terminie do 15.11.2022 r.

II ETAP konkursu i zarazem jego finał będzie zorganizowany 18. 11. 2022 roku w siedzibie Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, ul. Karola Dittricha 1, 96-300 Żyrardów tel. 46 855 33 13. Zaczynamy o godzinie 10.00, uczestników i opiekunów prosimy o przybycie kilkanaście minut wcześniej.