Nowe wydanie

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu Celowego”

Muzeum z radością informuje, że już niedługo w wasze ręce trafi nowe wydaniem książki Pawła Hulki-Laskowskiego „Mój Żyrardów”. Książka otrzyma twardą oprawę, nową szatę graficzną, profesjonalną redakcję i wzbogacona zostanie o zdjęcia prezentujące jej treść.

Wydanie nowej edycji „Mojego Żyrardowa” jest możliwe dzięki dofinansowaniu, które Muzeum otrzymało z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Programów Ministra na 2022 r., priorytet „Literatura”.

"Mój Żyrardów" jest bezcennym źródłem historycznym pokazującym kulturę i tradycję robotniczą oraz życie codzienne i ciężką pracę mieszkańców przemysłowego miasta z przełomu XIX i XX w.

Zachęcamy wszystkich do obserwowania naszej strony internetowej i profilu na facebooku, gdzie  będziemy przedstawiać więcej szczegółów dotyczących nowego wydania „Mojego Żyrardowa”.