Żyrardów będzie miał własną grę edukacyjną

Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie niedługo odda w Państwa ręce niezwykły produkt. „Spacer po Żyrardowie” jest pierwszą grą edukacyjną wyprodukowaną w ramach programu „Fabryka pełna gier”. Celem programu jest tworzenie takich produktów edukacyjnych, które będą nie tylko przekazywać wiedzę na temat historii i tradycji Żyrardowa, ale robiąc to przede wszystkim będą bawić odbiorców.
W pierwszym etapie tego programu Muzeum wyda grę edukacyjną „Spacer po Żyrardowie”. W pudełku otrzymają państwo nie tylko 88 kart z wizerunkami zabytków żyrardowskiej osady fabrycznej, ale przede wszystkim dużą porcję informacji historycznych i ciekawostek o mieście i Fabryce Wyrobów Lnianych.
W „Spacerze po Żyrardowie” gracze wcielają się w przewodników, którzy rywalizują ze sobą, a wygra ten, który poprowadzi najciekawszą wycieczkę po Żyrardowie w wyznaczonym do tego czasie. Liczy się nie tylko ilość zwiedzonych obiektów, ale również jakość. Dobra wycieczka bez historii i ciekawych anegdot się nie obędzie. Gracz, który zmieści się w czasie i oprowadzi po największej liczbie zabytków, a przy tym opowie najwięcej ciekawostek wygrywa i dostaje tytuł super przewodnika.
W ramach tych samych elementów otrzymają Państwo dwie gry różniące się zasadami i złożonością, czyli „Zwiedzanie Żyrardowa” i „Odkrywanie Żyrardowa”. Gwarantujemy, że „Spacer po Żyrardowie” szybko się nie znudzi, jak również dobrą zabawę w czasie gry.
Premiera "Spaceru po Żyrardowie" odbędzie sie 11 września 2010 r. o godz. 13.00 w czasie otwarcia wystawy "Z dziejów miasteczka w kolorze niebieskim. O społeczności żydowskiej Żyrardowa i okolic." Wszystkich serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy i do zapoznania się z tym niezwykłym produktem edukacyjnym.
Graz zawiera:
88 kart, 30 kolorowych znaczników, instrukcję.