Obchody 40. lecie męczeńskiej śmierci kapelana NSZZ

Zbliża się 40. lecie męczeńskiej śmierci kapelana NSZZ "Solidarność", ofiary komunistycznej zbrodni, błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie przygotowało interesujący program obchodów poświęcony pamięci tego niezwykłego patrioty, księdza, moralisty, na który złoży się:
👉okolicznościowa wystawa: "Zło dobrem zwyciężaj. 40 lat męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki" dostępna od 04.10.2024 do 25.10.2024r.🇵🇱🇵🇱🇵🇱
👉wieczornica patriotyczna poświęcona pamięci księdza Jerzego, 19.10.2024r. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Więcej szczegółów już wkrótce, zapraszamy serdecznie😊
Ponadto w naszym muzeum można zobaczyć:
👉 Panoramę Żyrardowa
👉 Galerię malarstwa Józefa Rapackiego
👉"Gabinet fabrykanta"
👉 wystawę czasową "Wrzesień 1939 roku w Żyrardowie. Z odnalezionego albumu fotograficznego niemieckiego okupanta"
👉Gabinet pisarza Pawła Hulki-Laskowskiego, oddział MMZŻ przy ul. Gabriela Narutowicza 34, (po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym)
Zapraszamy serdecznie😊