Wernisaż wystawy

Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie nie zasypia gruszek w popiele w wakacje .

😀😉Wczoraj odbył się wernisaż wystawy "Historia Polski w obrazach Jana Matejki". 🎨🇵🇱Honory Domu czynił dyrektor Arkadiusz Sowa, który przedstawił drogę życiową i artystyczną Jana Matejki wraz z tłem historycznym. 🇵🇱Dyrektor przedstawił złożoność i bogactwo treści oraz znaczeń symboliki malarstwa historiozoficznego Jana Matejki. Dokonał analizy twórczości na podstawie takich dzieł jak m.in. "Rejtan na sejmie warszawskim 1773r.". Bardzo dziękujemy i polecamy serdecznie Instytut Papieża Jana Pawła II, który udostępnił nam wystawę. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱Techniczną stronę organizacji wystawy wziął na siebie adiunkt muzealny Marcin Olborski, za co dziękujemy. Wystawę będzie można zwiedzać tylko do ❗️21 lipca❗️, dlatego trzeba się spieszyć z wizytą w naszym muzeum.
❗️Już teraz zapraszamy na kolejną naszą wakacyjną propozycję kulturalną.
❗️Tym razem proponujemy wystawę wielkiego współczesnego polskiego twórcy: „Zdzisław Beksiński od fotografii do fotomontażu komputerowego”.
❗️Wernisaż odbędzie się 9 sierpnia 2024 o godz. 19.00. Wstęp wolny.