Prezentacja wystawy „Wrzesień 1939 w Żyrardowie – z odnalezionego albumu fotograficznego niemieckiego okupanta”

Wczoraj odbyła się prezentacja wystawy „Wrzesień 1939 w Żyrardowie – z odnalezionego albumu fotograficznego niemieckiego okupanta”.

🇵🇱🇵🇱🇵🇱Licznie przybyłych gości powitał dyrektor Muzeum. Wśród przybyłych nie zabrakło prezesa Ośrodka ŚZŻAK „Żaba” Piotra Siwierskiego, radnej Rady Powiatu p. Bożeny Moskal, radnej Miasta Żyrardowa p. Marzeny Jankowskiej, wieloletniego prezesa Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie p. Andrzeja Oklesińskiego i wielu innych.
Arkadiusz Sowa wygłosił wykład na temat pozyskanych z Niemiec zdjęć, do tej pory szerzej nieznanych zajmującym się historią Żyrardowa. Przedstawił najważniejsze fakty związane z wojną obronną Polski 1939 r., istnieniem przejściowego obozu jenieckiego w Żyrardowie dla żołnierzy Wojska Polskiego oraz działaniami zbrojnymi związanymi z zajęciem miasta przez Niemców. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱Grozę, dramat i gehennę mieszkańców Żyrardowa zilustrowano stosownymi cytatami najwybitniejszego kronikarza dziejów Żyrardowa Pawła Hulki Laskowskiego z książki „Księżyc nad Cieszynem”.
Wystawa spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem przybyłych. Kto nie mógł przybyć na wernisaż musi zobaczyć tę wystawę, bo naprawdę warto.🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Obowiązek dla wszystkich interesujących się historią Żyrardowa i II wojną światową.🇵🇱🇵🇱🇵🇱