Upamiętniamy Bohaterów naszej Dużej i Małej Ojczyzny

Zapraszamy na kolejne interesujące wydarzenie w Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie w Żyrardowie: prezentację książki poświęconej postaci niezwykle barwnej i zasłużonej, majorowi Leopoldowi Konradowi Peszkowskiemu. Żołnierz I Brygady Legionów Polskich, uczestnik walk z bolszewikami. W okresie międzywojennym w żołnierskim mundurze bierze udział w Konnych Mistrzostwach Wojska Polskiego odnosząc wiele sukcesów. Jako żołnierz 4 Pułku Strzelców Konnych Ziemi Łęczyckiej uczestnik wojny obronnej 1939 roku. Od października 1939 roku w Warszawie, zaangażowany w działalność konspiracyjną w Służbie Zwycięstwu Polsce oraz Tajnej Armii Polskiej. W marcu 1942 roku skierowany do Żyrardowa na stanowisko Komendanta Ośrodka AK "Żaba". Funkcję tę sprawował do września 1944 roku. W tym okresie żołnierze Ośrodka wykazali niezwykłą aktywność wykonując wiele akcji sabotażowo-dywersyjnych i likwidacyjnych...

❗️🇵🇱🇵🇱🇵🇱Więcej o tej niezwykłej postaci dowiesz się przybywając do Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie na spotkanie z p. Piotrem Siwierskim - Prezesem Środowiska ŚZŻAK ,,Żaba – Bażant” w Żyrardowie 14 września o godz. 16.🇵🇱🇵🇱🇵🇱❗️