Promocja audiobooka „Mój Żyrardów”

W październiku br. w siedzibie Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie odbyły się spotkania poświęcone twórczości Pawła Hulki-Laskowskiego. Elżbieta Sowińska, która opiekuje się Gabinetem Pisarza  (Oddział Muzeum) przygotowała zajęcia dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia Równych Szans, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz z Warsztatów Terapii Zajęciowej NOVUM w Żyrardowie. Wszystkie lekcje służyły przybliżeniu uczestnikom postaci słynnego żyrardowianina i promocji wydanego przez Muzeum w formacie mp3  audiobooka "Mój Żyrardów" autorstwa Pawła Hulki-Laskowskiego. Obecni na zajęciach mieli okazję odsłuchać kilka fragmentów nagranej prozy, którą czytał Jarosław Gajewski, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego. Wysłuchali również wykładu o życiu w dawnym Żyrardowie według Hulki oraz układali puzzle z elementami zdjęć obiektów związanych z życiem pisarza.  Muzeum podarowało na ręce opiekunów placówek uczestniczących w spotkaniach zestawy płyt CD z audiobookiem wraz z dołączonymi do nich odtwarzaczami mp3. Cały projekt został zrealizowany  z udziałem środków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Promocja literatury i czytelnictwa".