Otwarcie wystawy

Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Sport w dawnym Żyrardowie”, które odbędzie się 22 września 2012 r. o godz. 16.00, w siedzibie Muzeum na ulicy Karola Dittricha 1.

W tym roku tematem ekspozycji poświęconej historii Żyrardowa będzie sport. Wystawa ma na celu przypomnienie dawnych sukcesów żyrardowskich sportowców, działalności najważniejszych klubów sportowych w mieście i starań samych mieszkańców, aby utrzymać odpowiednią kulturę fizyczną.

Na wystawie zostaną zaprezentowane pamiątki najważniejszych klubów, najwybitniejszych sportowców, oraz eksponaty wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.