Spotkanie z historią

W piątek o godz. 18.00 w Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie odbył się pokaz filmu Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka, pt: Towarzysz generał idzie na wojnę. Film opowiada o kulisach wprowadzenia 13 grudnia 1981 r. stanu wojennego. Po projekcji filmu zaproszeni goście mogli porozmawiać z historykiem Wojciechem Sawickim zastępcą dyrektora Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN. Na spotkaniu obecni byli Wojciech Jasiński Przewodniczący Rady Powiatu, Mieczysław Gabrylewicz Członek Zarządu Powiatu Żyrardowskiego, Ryszard Adamiak Członek Zarządu Powiatu Żyrardowskiego a także radni Rady Powiatu i Rady Gminy. W trakcie spotkania które zakończyło się ok. godz. 21 Wojciech Sawicki zapoznał zgromadzonych słuchaczy ze stanem badań dotyczących archiwów służby bezpieczeństwa i odpowiedział na wiele ciekawych pytań. Na koniec słuchacze nagrodzili historyka z IPN–u gromkimi brawami.

O kolejnych spotkaniach z historią i ciekawymi ludźmi będziemy informować na naszej stronie i profilu na facebooku.