„Nie - Znane Oblicza Żyrardowa”

Nie - Znane Oblicza Żyrardowa” to socjologiczny dokument z lat 70. i początku 80. XX wieku zapisany fotograficznymi obrazami przez debiutującego w tym czasie artystę. Jego niezwykle wrażliwe i bardzo osobliwe spojrzenie na Żyrardów tamtych lat uczyniło z historycznych już dzisiaj prac opowieść o „obliczach” mieszkańców, niecodziennych sytuacjach i nieistniejących już miejscach.

Autor ponownie zauroczony odnalezionymi fotografiami, teraz ingerując własną stylistyką, wydobył z nich niezwykłe klimaty artystyczne i wartości dokumentalne. Wystawa jest także doskonałym materiałem socjologicznym opowiadającym o „podglądanym” życiu mieszkańców Żyrardowa przez wrażliwego na jego niedostrzegane piękno artystę.

Ta niecodzienna ekspozycja prac Karola Grabowskiego zbiega się z 40. rocznicą jego pierwszej wystawy właśnie w żyrardowskim Muzeum, będąc swoistym jubileuszem artysty.