Zaproszenie do przyjaźni - warsztatowa twórczość. kwiecień - maj 2009

Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Razem być” zorganizowało wystawe pt. „Zaproszenie do przyjaźni – warsztatowa twórczość”, której otwarcie odbyło się 7 kwietnia 2009 r. o godzinie 1400 w siedzibie Muzeum przy ulicy Karola Dittricha 1.

Wystawa prac – to wysiłek 40 osób niepełnosprawnych o zróżnicowanych możliwościach psychofizycznych. Prace te zostały wykonane w okresie jednego roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy M.U.S.I. „ Novum ” w Żyrardowie w ośmiu grupach terapeutycznych: szkoły życia, odzieżowej, ceramicznej, dziewiarskiej, stolarskiej i komputerowej. Metody, formy i technika prac to wieloletnie starania i zaangażowanie terapeutów zajęciowych i ścisła współpraca ze specjalistami WTZ przez blisko 16 lat istnienia tej placówki.