Noc Muzeów w Żyrardowie

Jak co roku Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie zaprasza na moc atrakcji w tę jedyną noc w roku, w “Noc Muzeów”. W tym roku wydarzenie to rozpocznie się o 18.00 od otwarcia wystawy pt. “Zniszczenie i odbudowa. Zakłady Żyrardowskie 1915 – 1923”. Na ekspozycji Muzeum zaprezentuje zdjęcia, które pokazują zniszczenia w infrastrukturze fabryki, jakich dokonali wycofujący się żołnierze rosyjscy w trakcie pierwszej wojny światowej, kiedy wysadzili najważniejsze części fabryki. Ponad 50 zdjęć pokaże ogrom zniszczeń, ale również czas odbudowy Zakładów Żyrardowskich po I wojnie świtowej.

Kolejnym punktem wydarzenia będą Opowieści ludzi z pasją. Podobnie jak w poprzednim roku i w tym zaprosiliśmy ciekawe osobowości, aby przedstawiły nam swoje hobby i zainteresowania.

Na koniec jak zwykle zaprosimy gości na konkurs wiedzy o naszym mieście “I love Żyrardów”. Osoby, które pochwalą się swoją wiedzą otrzymają ciekawe nagrody.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.