Tylko malarstwo nas nie zawiedzie

Tylko malarstwo nas nie zawiedzie, to tytuł nowej wystawy zorganizowanej w Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie. Gościem specjalnym tego artystycznego wydarzenia była malarka Magdalena Spasowicz. W sumie na wystawie zaprezentowanych zostało 80 prac Wandy Paklikowskiej-Winnickiej, Aleksandra Winnickiego-Radziewicza oraz Magdaleny Spasowicz. Trójkę artystów połączyła przyjaźń, pasja oraz doświadczenie życiowe, ich prace wystawiane i pokazywane w wielu galeriach w Europie i w Polsce po raz pierwszy zostały zaprezentowane w takiej formie w Muzeum w Żyrardowie. Wystawę patronatem objął prof. Adam Myjak Rektor ASP w Warszawie oraz Wojciech Szustakiewicz Starosta Żyrardowski. Kuratorem wystawy i autorką folderu jest kustosz Justyna Żak, współorganizatorem wystawy Marian Senger, skład folderu wykonał Arkadiusz Gałecki, plakat i zaproszenia Marcin Olborski. Dziękujemy gościom za przybycie na wernisaż i zapraszamy do zwiedzania naszego Muzeum.