Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie po raz kolejny nagrodzone "Wierzbą"

W czwartek 22 września w Sierpcu odbyło się uroczyste rozdanie nagród X jubileuszowej edycji konkursu "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - Wierzba", organizowanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego i Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Mazowiecki pod patronatem Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Z wielką przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy II nagrodę w kategorii "Najciekawsza wystawa", za wystawę "Żyrardów Pawła Hulki-Laskowskiego w fotografii 3D".

Ekspozycja, której kuratorem była Justyna Żak, prezentowana była w Muzeum od marca do maja 2015 r. Składało się na nią ponad 30 wielkoformatowych fotografii dawnego Żyrardowa wykonanych w technologii 3D oraz liczne eksponaty obrazujące historię miasta i życie codzienne jego mieszkańców, a także wiele przedmiotów osobistych najsłynniejszego żyrardowianina pisarza Pawła Hulki-Laskowskiego, którego wspomnienia stanowiły podstawę narracji wystawy.

Nagrody laureatom wręczyli marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz przewodnicząca kapituły konkursu Bożena Żelazowska.