Europejska Noc Muzeów

W sobotę, 14 maja Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie odbył się wernisaż wystawy „Zniszczenie i odbudowa. Żyrardów 1915 – 1923”. Wystawa została zorganizowana w ramach Obchodów Roku Filipa de Girarda w 100 lecie Nadania Miastu Żyrardów Praw Miejskich. Otwarcie ekspozycji zaplanowane zostało jako jedna z atrakcji Europejskiej Nocy Muzeów. Tego wieczoru po raz siódmy w Żyrardowie nasze Muzeum przygotowało wiele atrakcji dla mieszkańców Żyrardowa i turystów. Po obejrzeniu ciekawej wystawy zwiedzający mogli wysłuchać prezentacji zorganizowanej przez rekonstruktorów z GRH Strzelcy 31 pp. – opowiadał Piotr Dymecki. Następnie wysłuchaliśmy koncertu muzyki poważnej w wykonaniu zespołu Sinfonietta de Girarda, potem obejrzeliśmy film pt: Wariackie losy obrazów Jan Matejki podczas II wojny światowej. A na zakończenie rozdaliśmy nagrody zwycięzcom quizu o historii Żyrardowa i ciekawostkach związanych z naszym miastem. Wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić ten sobotni wieczór w Muzeum Mazowsza Zachodniego dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku!