Stanisław Tadeusz Rumianek „Wilk”
Spotkanie ze świadkiem historii.

Dzisiaj o godzinie 11.00 w Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie gościliśmy Stanisława Tadeusza Rumianka,  harcerza z Szarych Szeregów oraz uczestnika Powstania Warszawskiego. Stanisław Rumianek ps. „Wilk” żołnierz batalionu „Bończa” opowiadała o swoich powstańczych przeżyciach i walkach na Starym Mieście, Powiślu i Śrudmieściu. Dodatkową atrakcją była wystawa mundurów powstańczych i pamiątek zorganizowana przez współorganizatora spotkania Grzegorza Osiadacza. W spotkaniu uczestniczyli m. in. uczniowie z Wiskitek z Zespołu Szkół nr 3 oraz uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 z Żyrardowa. Wszystkim zainteresowanym za przybycie dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania.