Spotkanie poświęcone pamięci mjr. Edwarda Dębińskiego.

Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie serdecznie zaprasza na spotkanie poświęcone pamięci żyrardowianina - majora Edwarda Dębińskiego ps. „Sęp” - członka Armii Krajowej, powojennego i antykomunistycznego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz przewodniczącego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Środowiska „Żaba”.

O losach pana majora, o jego wyborach, poświęceniu, zmaganiach z okupantem, konspiracji, prześladowaniach ze strony Urzędu Bezpieczeństwa i walce o pamięć oraz dobre imię Armii Krajowej będzie można usłyszeć w piątek 21 marca 2018 roku o godzinie 18.00, na spotkaniu w Zespole Szkół nr 1 w Żyrardowie (ul. Bohaterów Warszawy 4).

Wstęp wolny.