Niezwykłe kobiety w Powstaniu Warszawskim.

Dzisiaj (8.02.2018) w Zespole Szkół nr 2 im. K. Dittricha w Żyrardowie miało miejsce spotkanie podsumowujące projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - „Niezwykłe kobiety w Powstaniu Warszawskim”.

Na spotkanie zostali zaproszeni goście: między innymi wicestarosta powiatu Żyrardowskiego - Grzegorz Dobrowolski, dyrektor wydziału oświaty w powiecie Żyrardowskim - Adam Lemiesz, komendant hufca ZHP Żyrardów - Beata Marzęda Przybysz, a także Roksana Kulis Lemiesz reprezentująca Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie.

Uczniowie zespołu szkół przygotowali krótkie scenki opowiadające o wspaniałych, młodych kobietach ryzykujących swoje życie i zdrowie, aby walczyć z okupantem o wolną Polskę. Inspirowali się między innymi książką Anny Herbich „Dziewczyny z Powstania”, w której autorka opisuje dramatyczne losy warszawianek, pochodzących często z różnych środowisk. Na koniec dyrektor Zespołu Szkół nr 2, pani Jolanta Walczak podziękowała wszystkim gościom za przybycie, swoim uczniom za zaangażowanie oraz Muzeum Mazowsza Zachodniego za współpracę przy organizacji projektu.