Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości, dyrektor Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie spotkał się z uczniami Zespołu Szkół nr 3 w Wiskitkach oraz uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Żyrardowie. Spotkanie poświęcone było problematyce odzyskania niepodległości z perspektywy Wojska Polskiego w II Rzeczpospolitej. Młodzi mieli okazję posłuchać o tym jak było ujednolicane uzbrojenie po 1918 roku oraz z jakimi problemami zetknęli się twórcy polskiego wojska w II RP. Serdeczne podziękowania za zaproszenie i miłą atmosferę dla dyrekcji i grona pedagogicznego obydwu szkół ponadgimnazjalnych.