Bursztyn bałtycki i żywice świata

W sobotę 2 grudnia o godz. 17.00 w Muzeum Mazowsza Zachodniego odbył się wernisaż wystawy pt. Bursztyn bałtycki i żywice świata. Eksponaty pokazane na wystawie pochodzą ze zbiorów Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk. Wystawę zaaranżowali Katarzyna Kwiatkowska kierownik Działu Bursztynu oraz Michał Kazubski, autorką wystawy jest prof. dr hab. Barbara Kosmowska – Ceranowicz. Wystawę objął patronatem honorowym Wojciech Szustakiewicz – Starosta Żyrardowski. Na otwarciu wystawy wśród przybyłych gości obecny był wicestarosta Grzegorz Dobrowolski oraz przedstawiciele Muzeum Ziemi PAN dr Ryszard Szczęsny – dyrektor oraz Michał Kazubski. Piękne eksponaty oraz ciekawa aranżacja wystawy ułatwiają zwiedzającym poznanie wszelkich zagadnień związanych z bursztynem, jego występowaniem z technikami obróbki i wykorzystaniem bursztynu i innych żywic kopalnych od czasów prehistorycznych do współczesności.