Wręczenie nagród i dyplomów laureatom powiatowego etapu międzynarodowych konkursów

13 czerwca br. w siedzibie Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego etapu międzynarodowych konkursów dla dzieci i młodzieży. Przewodniczącym jury w powiatowych eliminacjach konkursu fotograficznego "Muzealne spotkania z fotografią" był artysta fotografik Karol Grabowski, natomiast pracom komisji konkursu plastycznego "Moja przygoda w muzeum" przewodniczył artysta plastyk Zbigniew Kołaczek. Starosta Powiatu Żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz oraz Dyrektor Muzeum Bogusław Nietrzebka wręczyli łącznie 45 nagród i wyróżnień uczniom ze szkół powiatu żyrardowskiego. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe oraz firmy Tex-len plus i Emka-Trans. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną wysłane na dalsze eliminacje do siedziby głównych organizatorów, czyli Muzeum w Koszalinie oraz Muzeum Okręgowego w Toruniu. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.