Spotkanie poświęcone pamięci mjr. Edwarda Dębińskiego.

W piątek (2.03) o godz. 18.00 w Zespole Szkół nr 1 w Żyrardowie miało miejsce spotkanie poświęcone pamięci mjr. Edwarda Dębińskiego. Zgromadzeni goście usłyszeli o losach pana majora, poznali ciekawe historie z jego życia i z działalności w podziemiu niepodległościowym, a także sami włączyli się we wspominanie tej niezwykłej postaci, jaką niewątpliwie był pan Edward Dębiński.

Serdecznie zapraszamy w środę (7.03) o godz. 18.00 do Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie na spotkanie z panem Tadeuszem M. Płużańskim – prezesem fundacji „Łączka” oraz autorem wielu publikacji nt. tzw. „Żołnierzy Wyklętych”: „Bestie. Mordercy Polaków”, „Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy” czy „Obława na Wyklętych. Polowanie bezpieki na Niezłomnych”. Wstęp wolny.