DROGA
wystawa fotografii Karola Grabowskiego

Droga,

która wiedzie nas do celu

gdzie kończy się czas...

Wystawa i album fotografii DROGA powstały w sierpniu 1981 roku w czasie studiów artystycznych w Akademii Filmowej FAMU w Pradze i były częścią pracy dyplomowej Karola Grabowskiego, którą autor obronił w 1982 roku. Materiał ten po 35 latach stanowi historyczny, fotograficzny dokument, który niezwykle prawdziwie oddaje tamten czas. Dopiero teraz, po raz pierwszy, zdjęcia te zostają pokazane w Polsce nawiązując do Światowych Dni Młodzieży 2016 i wielkiego pielgrzymowania do Polski.

Cytat ze wstępu do albumu Karola Grabowskiego, pt.: Droga

Wystawa ma charakter plenerowy, zdjęcia zostały wyeksponowane  w Żyrardowie przy ul. Bolesława Limanowskiego na ogrodzeniu Parku im. Karola Dittricha oraz na Pl. Jana Pawła II na ogrodzeniu przedszkola - dawnej Ochronki Fabrycznej.